با كلیك روی هر سوال می‌توانید پاسخ آن را مشاهده كنید:

دورۀ برخط غیرهمزمان روش تدریس کتاب های بنیاد سعدی

 

ثبت‌نام در دوره روش تدریس کتاب ها

مدت ­زمان گذراندن دوره (از زمان ثبت ­نام تا شرکت در آزمون نهایی) 2 ماه
سایت مرجع کتاب­های بنیاد سعدی https://books.saadifoundation.ir
ویدیوی راهنمای ثبت‌نام https://s1f.ir/guide
ویدیوی معرفی سایت کتاب­های بنیاد سعدی https://s1f.ir/booksintro
ویدیوی معرفی دوره https://s1f.ir/teachbook
پست الكترونیكی elearning@saadifoundation.ir
شماره پشتيباني (واتس‌اپ) 98-21-22414359+
در ابتدا توجه داشته باشید بهتر است در ساعت های به روزرسانی سایت بانک ها یعنی بین ساعت ۱۱:۳۰ الی ۱۲ ظهر و ۲۳:۳۰ الی ۲۴ به وقت تهران واریزی صورت نگیرد. در صورت پرداخت در ساعات ذکرشده اگر خطایی اعلام نشود به منزلۀ این است که پول با موفقیت واریز شده است. در صورت اعلام خطا از سوی سیستم، از خطای ایجادشده و مبلغ واریزی عکس بگیرید و تا زمان بازگشت وجه، نزد خود نگه دارید. منتظر باشید تا پول به حساب شما برگردد. (ممکن است بازگشت پول تا ۷۲ ساعت نیز طول بکشد). در صورت عدم بازگشت پول، عکس فیش واریزی را از طریق راه های ارتباطی برای کارشناسان دوره ارسال كنید تا مشکل بررسی شود.
از مرورگر گوگل کروم (Chrome) و یا فایرفاکس (Firefox) به روز شده برای پرداخت استفاده نمایید. (هرگز زمان واریز از اینترنت اکسپلورر (IE) استفاده نکنید زیرا درگاه های پرداخت از این مرورگر پشتیبانی نمی کنند.)
گواهی دوره توسط بنیاد سعدی، مركز رسمی آموزش زبان فارسی در جهان، با دو زبان فارسی و انگلیسی صادر می‌گردد. این گواهی كد اعتبارسنجی دارد و در مراكز زیر معتبر است:
    1. نمایندگی‌های بنیاد سعدی در داخل و خارج از كشور
    2. تمامی رایزنی‌های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در كشورهای جهان
    3. دانشگاه‌های خارجی دارای كرسی آموزش زبان فارسی
    4. مؤسسات طرف قرارداد با بنیاد سعدی
اسامی افرادی كه دوره را با امتیاز ویژه بگذرانند در پایگاه مدرسین زبان فارسی بنیاد سعدی ثبت می‌گردد.
دسترسی به محتوای دوره، حداكثر دو ماه پس از ثبت‌نام در دوره مقدور است. حتي اگر قبل از دوماه در آزمون پاياني شركت كنيد، فارغ از نتيجه آزمون تا دو ماه پس از ثبت نام در دوره مي‌توانيد به محتوا دسترسي داشته باشيد.

شركت در دوره روش تدریس کتاب ها

شرکت در آزمون پایانی برای آن­دسته از افرادی که صرفاً می­خواهند در دوره شرکت كرده و از محتوا استفاده كنند، ضروری نیست. اما افرادی که مایل به دریافت گواهی پایان­دوره هستند، باید در تمام آزمون­های پایان­جلسات شرکت كرده و حداقل نمره ۷۵ را کسب نمایند تا بتوانند در آزمون پایان­دوره شرکت کنند.
پس از شروع دوره، از یك هفته تا دو ماه پس از ثبت‌نام فرصت دارید تا محتوا را مشاهده و در آزمون پایانی شرکت کنید. دقت داشته باشيد زمان ثبت‌نام ممكن است با زمان ورود شما به دوره متفاوت باشد. يعني ممكن است شما در دوره ثبت‌نام كنيد ولي چند هفته بعد وارد دوره شويد، با اين حال تاريخ اتمام دوره براي شما از تاريخ ثبت‌نام محاسبه خواهد شد.
این دوره به صورت برخط غیرهم زمان برگزار می گردد. به عبارتی شرکت‌کنندگان در هر زمان با اتصال به اینترنت و وارد شدن به سامانه می‌توانند دورۀ خود را بگذرانند. لذا تاریخ و ساعت مشخصی برای شروع کردن و به پایان‌رساندن آن وجود ندارد. اما نکتۀ قابل توجه این است که فراگیران پس از ثبت نام در دوره، موظف هستند در بازۀ زمانی حداكثر دو ماه تمام محتوای دوره را مشاهده و جهت دریافت گواهی در آزمون پایانی شرکت نمایند. چنانچه از مدت زمان ثبت نام تا پایان اعتبار دوره، کمتر از دو ماه فرصت باقی مانده باشد، فراگیر موظف است تا پایان اعتبار دوره، دوره خود را به اتمام برساند.
بعد از ویدیو، متن نوشتاری آن، بدون کم­وکاست در قالب فایل pdf بارگذاری شده­است. شما می‌توانید با مراجعه به متن مکتوب از محتوای ویدیو مطلع شوید.

شركت در آزمون روش تدریس کتاب ها

در آزمون‌های نوع اول تأكید بر یادگیری و ارائه بازخورد است. لذا پس از آزمون پاسخ صحیح سوالات ارائه می‌شود. در این نوع آزمون­ها، تعداد دفعات شركت در آزمون نامحدود است، به همین دلیل نمرۀ آزمون تأثیری در نمرۀ پایانی ندارد. هدف آزمون‌های نوع دوم یا همان آزمون پایانی یادگیری نیست، بلكه ارزیابی از یادگیری شركت‌كنندگان است. دقیقاً همانند آزمون‌های پایان­ترم درس‌های دانشگاهی. در دوره‌هایی كه گواهی ارائه نمی‌شود، امكان شركت مكرر در این آزمون هم وجود دارد ولی در دوره‌هایی كه گواهی ارائه می‌شود، اعتبار گواهی به این آزمون بستگی دارد لذا تنها یک بار می­توان در آزمون شرکت کرد.
آزمون‌های پایان هر جلسه شامل ۵ سؤال تستی و مدت زمان پاسخ‌گویی ۵ دقیقه می‌باشد.
تعداد دفعات شرکت در این آزمون ها نامحدود است. لذا شما می توانید به دفعات زیاد در آزمون های پایان جلسات شرکت کنید.
در آزمون نهایی، میزان تسلط شما بر محتوای تمام جلسات دوره، ارزیابی می‌شود. تأکید می کنیم میزان تسلط. بررسی نتایج افراد در آزمون دورۀ قبل نیز بیانگر آن است افرادی که زمان کافی برای مطالعۀ محتوا و بررسی جلسات اختصاص داده اند موفقیت بیشتری کسب کرده‌اند. لذا در صورت تسلط کامل بر محتوا، می‌توانید در کمترین زمان پاسخ درست را انتخاب کنید.
آزمون پایان ­دوره شامل ۲۱ سوال تستی از تمام محتوای ۷ جلسه است. مدت­زمان پاسخ­گویی که با توجه به استانداردهای بین­ المللی تعیین شده، ۱۱ دقیقه است.
تنها یک ‌بار امكان شرکت در آزمون پایان دوره را دارید.
نکته: از آنجا که دریافت گواهی منوط به کسب نمرۀ قبولی در آزمون پایان‌دوره است، لازم است استاندارد آزمون‌های برخط مانند محدودبودن مدت زمان و عینی بودن سوالات فراهم شود، به‌گونه‌ای که شرکت کننده صرفاً با استفاده از اطلاعات خود و تسلط بر محتوا در آزمون شرکت کند.
در دوره‌هایی كه گواهی ارائه می‌شود، اعتبار گواهی به آزمون پایانی بستگی دارد. در نتیجه در صورت عدم قبولی، شما تنها دوره را گذرانده‌اید، و قادر به دریافت گواهی پایان دوره نخواهید بود.

مشکلات فنی در روش تدریس کتاب ها

با توجه به سابقۀ برگزاری دوره­های مشابه، پرسش­ها و پاسخ­های پرتكرار، بر اساس بالغ بر1500 سوال مطرح­شده، پاسخ بیشتر سوالات خود را در همین مجموعه پیدا می­کنید. در صورتی‌كه پاسخ خود را نیافتید، از طریق افزونه گفتینو درسایت سوال خود را مطرح و در همانجا پاسخ خود را دریافت نمایید.
در هر جلسه قسمتی با نام "تالار پرسش و پاسخ علمی" وجود دارد. در ابتدا پرسش های مطرح شده قبلی و پاسخ های آن را مطالعه نمایید، در صورتی‌كه پاسخ خود را نیافتید، سوال را ارسال نمایید. كارشناس محتوای دوره حداكثر طی مدت 72 ساعت به آن پاسخ خواهد داد.
توجه داشته باشید این قسمت صرفا جهت ارسال سوال علمی درباره همان جلسه است و لطفا از ارسال سایر موارد حتی سوالات فنی در این قسمت خودداری فرمایید. مطالب غیر مرتبط توسط كارشناس دوره حذف خواهد شد.
جهت ارسال پیشنهادات و انتقادات می‌توان به دو روش عمل کرد:
  1. تکمیل فرم نظرسنجی انتهای دوره که بدین منظور طراحی شده است و بهترین روش ثبت و پیگیری دقیق نظرات شماست.
  2. در صورت نیاز، نظرات خود را به پست الکترونیکی آموزش مجازی بنیاد سعدی ارسال نمایید.
آدرس پست الکترونیکی: elearning@saadifoundation.ir